شرایط کلی تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهایی می باشد که از بالاترین سطح کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی و هم چنین دانشگاه های فوق‌العاده معتبر برخوردار است. از این رو کشور انگلستان همواره در بین ۳ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین‌المللی قرار دارد. دانشگا‌ه‌های انگلستان امکان اخذ مدرک کارشناسی را در عرض ۳ سال و مدرک کارشناسی ارشد را در عرض یک سال به دانشجویان خود می‌دهند. فرصت 2 ساله برای پیدا کردن کار و استخدام شدن در پر درآمد ترین مشاغل انگلستان، پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور از سایر مزایای تحصیل در انگلستان است.

مهم ترین مزایای تحصیل در کشور انگلستان:

  • دوره‌های تحصیلی کوتاه‌تر بنابراین وقت و انرژی و هزینه کمتر
  • اجازه کار حین تحصیل
  • ویزای همراه (فقط تا سپتامبر 2023)
  • امکان اقامت تا ۲ سال بعد از تحصیل و ورود سریع به بازار کار

شرایط پذیرش برای دانشجویان ایرانی ممکن است بسته به مقطع تحصیلی (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) و دانشگاه مورد علاقه شما متفاوت باشد.

با این وجود، در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:

مهارت زبان: دانشجویان ایرانی، مانند همه متقاضیان بین المللی، ملزم به نشان دادن مهارت زبان انگلیسی هستند. این کار را می توان با ارائه نتایج معتبر از آزمون های زبان انگلیسی شناخته شده مانند آیلتس یا تافل انجام داد. نمره زبان مورد نیاز ممکن است بسته به برنامه تحصیلی متفاوت باشد.

مدارک تحصیلی: دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی درخواست می کنند، به طور کلی باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را ارائه کنند.

فرایند درخواست: برای درخواست به پذیرش، دانشجویان معمولا باید درخواست آنلاین را از طریق وب سایت دانشگاه ارسال کنند. فرایند درخواست ممکن است شامل ارائه اطلاعات شخصی، ترجمه مدارک تحصیلی، نمرات آزمون زبان انگلیسی، توصیه نامه ها، انگیزه نامه و هرگونه الزامات خاص مورد نیاز دانشگاه مورد نظر باشد.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

تائیدیه پذیرش تحصیلی: قبل از درخواست ویزای دانشجویی، شما باید یک پذیرش بی قید و شرط از دانشگاه مورد نظر خود در انگلستان دریافت کنید. هنگامی که پذیرش را دریافت کردید موسسه یک  CAS LETTER صادر می کند که یک شماره مرجع منحصر به فرد برای درخواست ویزا است.

الزامات مالی: شما باید شواهدی ارائه دهید که بتوانید از لحاظ مالی از خودتان حمایت کنید و هزینه تحصیل خود را در انگلستان بپردازید. این شواهد شامل نشان دادن بودجه کافی برای پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی شما است. مقدار دقیق بودجه مورد نیاز می تواند بسته به مدت زمان و محل تحصیل شما متفاوت باشد.

مهارت زبان انگلیسی: به طور کلی، این کار با ارائه یک نمره زبان تایید شده مانند IELTS یا TOEFL انجام می شود.

بیمه درمانی: به عنوان یک دانشجوی بین المللی، ممکن است نیاز به پوشش بیمه درمانی برای مدت اقامت خود در انگلستان داشته باشید.

اجازه اقامت بیومتریک (BRP): هنگامی که ویزای شما تایید شد، یک برچسب تصویری در گذرنامه شما صادر خواهد شد که به شما اجازه ورود به انگلستان را می دهد. پس از ورود، شما باید مجوز اقامت بیومتریک (BRP) خود را ظرف 10 روز از یک اداره تعیین شده در انگلستان دریافت کنید. BRP به عنوان اجازه اقامت رسمی شما در طول اقامت شما عمل می کند.

شهریه برای دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند می تواند بسته به دانشگاه، مقطع تحصیل و برنامه خاصی که انتخاب می کنند متفاوت باشد. به طور کلی، دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه بالاتر از دانشجویان داخلی هستند.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در انگلستان:

برنامه های کارشناسی: شهریه برای دانشجویان بین المللی کارشناسی می تواند از حدود 10،000 تا 38،000 پوند در سال باشد.

 به طور کلی، رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و علوم دامپزشکی شهریه بالاتری دارند.

 برای برنامه های تحصیلات تکمیلی، از جمله مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، شهریه برای دانشجویان بین المللی می تواند از حدود 12،000 تا 45،000 پوند در سال باشد.

برنامه های کسب و کار و MBA: مدارس کسب و کار در انگلستان اغلب هزینه های تحصیل بالاتری نسبت به سایر رشته ها دارند.

برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، (MBA) یا سایر برنامه های مرتبط با کسب و کار اقدام کنند شهریه می تواند از حدود 15،000 تا 60،000 پوند در سال باشد.

شایان ذکر است که ارقام فوق تقریبی هستند و بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها ممکن است بورس تحصیلی یا گزینه های کمک مالی را برای دانشجویان بین المللی ارائه دهند.

هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان:

در نهایت، مهم است که در نظر بگیرید که هزینه های زندگی، از جمله محل اقامت، حمل و نقل و هزینه های شخصی علاوه بر هزینه های تحصیل خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان می تواند بسته به عوامل متعددی مانند محل دانشگاه، نوع محل اقامت و انتخاب سبک زندگی شخصی متفاوت باشد. در اینجا برخی از برآوردهای کلی از هزینه هایی که ممکن است به عنوان یک دانشجو در انگلیس با آن روبرو شوید وجود دارد.

محل اقامت: هزینه اقامت بسته به شهر و نوع مسکن متفاوت خواهد بود. هزینه اقامت در محوطه دانشگاه معمولا بین ۴۰ تا ۹۰۰۰ پوند در سال است، اما قیمت ها در شهرهایی مانند لندن می تواند بالاتر باشد. اجاره یک آپارتمان خصوصی یا به اشتراک گذاشتن یک خانه با سایر دانش آموزان می تواند بین 400 تا 800 پوند در ماه هزینه داشته باشد که بسته به مکان و کیفیت ملک متفاوت می باشد.

خدمات عمومی: اگر شما یک محل اقامت خصوصی اجاره می کنید، باید برای صورتحساب های آب و برق، گرمایش و اینترنت بودجه بندی کنید. به طور متوسط، این هزینه ها می تواند از 60 تا 100 پوند در ماه باشد، بسته به استفاده و تعداد افرادی که محل اقامت را به اشتراک می گذارند.

غذا: هزینه غذا به عادات غذایی شما بستگی دارد و اینکه آیا در خانه آشپزی می کنید یا بیرون غذا می خورید. به طور متوسط، دانش آموزان حدود 150 تا 250 پوند در ماه برای مواد غذایی هزینه می کنند.

حمل و نقل: هزینه حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، در لندن می توانید انتظار داشته باشید که حدود 100 تا 150 پوند در ماه برای سفر با استفاده از کارت Oyster هزینه کنید. در شهرهای دیگر، هزینه ها ممکن است پایین تر باشد، به ویژه اگر از اتوبوس یا دوچرخه استفاده می کنید.

کتاب و لوازم مطالعه: هزینه کتاب و لوازم مطالعه تا حد زیادی بسته به دوره ی تحصیلی متفاوت است. شما ممکن است از 200 تا 500 پوند در هر سال تحصیلی برای کتاب های درسی و سایر لوازم مورد نیاز هزینه کنید.

هزینه های شخصی: هزینه های شخصی مانند لباس، سرگرمی و فعالیت های اوقات فراغت، بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. توصیه می شود حدود 200 تا 300 پوند در ماه برای این هزینه ها اختصاص داده شود.

مهم است که توجه داشته باشید که این ارقام برآوردهای تقریبی هستند و هزینه های واقعی می تواند بسته به شرایط فردی و انتخاب شیوه زندگی متفاوت باشد. علاوه بر این، هزینه های زندگی در لندن در مقایسه با سایر شهرهای انگلستان بالاتر است.

.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/nikavisa/public_html/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 29

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *